تبلیغات
" Motor-One " - تصادفات متداول موتورسواران و راه‌های پیشگیری – بخش هشتم
" Motor-One "
قیمت و مشخصات انواع موتورسیکلت
►●◄ درود بر شمـا بازدید کننده گرامـی ●●● به مـوتـور - وان خـوش آمدید ►●◄

☠ هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ فقط با ذکر نام و ادرس وبلاگ مجاز میباشد ☠

motorcycle Safety Driving

برای دیدن گزارش به " ادامه مطلب " مراجعه کنید


اگر اولین بار است که با این مجموعه آشنا شده‌اید اکیداً توصیه می‌شود مطالعه آن را از بخش اول آغاز کنید.

در این قسمت به بررسی هشتمین مورد از حوادث متداول می‌پردازیم.

8. باز شدن ناگهانی درب خودروی پارک شده

در خیابانی در حال رانندگی هستید که در یک سمت آن اتومبیل‌ها پارک کرده‌اند و در وسط آن خودروها با سرعت کمی در حرکت‌اند. با اینکه از خطرات آن آگاه هستید باز توان کنترل خود را نداشته و با سرعت زیادی از فضای خالی بین خودروهای پارک شده و خودروهای در حرکت عبور می‌کنید و از حس برنده بودن در مسابقهٔ خیالی بین خود و خودروها غرق در لذت هستید که ناگهان درب خودرویی چند متر جلوتر از شما باز شده و شما ناگزیر با آن برخورد می‌کنید.


motorcycle Safety Driving

باز شدن ناگهانی درب خودروها تنها مشکل این ناحیه نیست. این ناحیه، ناحیه‌ای است که خودروها هنگام خروج از پارک برای انداختن نگاهی به پشت سر تا آنجا جلو می‌آیند. عابران پیاده هم ممکن است هر از گاهی به عنوان میهمانان سرزده در آنجا ظاهر شوند.

motorcycle Safety Driving

راه پیشگیری: ­­ اگر واقعاً توانایی کنترل خود و دوری از این ناحیه را ندارید حداقل با سرعتی در آن برانید که موتورتان به راحتی قابل کنترل بوده و حداکثر مسافت ترمزتان کمتر از 1 متر باشد که نیاز به سرعتی کمتر از 15 کیلومتر بر ساعت دارد. هنگام رانندگی در این ناحیه باید بیشتر حواستان به سمت اتومبیل‌های پارک شده باشد تا اتومبیل‌های در حال حرکت. به داخل اتومبیل‌ها نگاه بیاندازید و در صورت وجود سرنشین در خودروها یا وجود عابر پیاده در حاشیهٔ راه، با نهایت دقت و حداقل سرعت از کنار آن‌ها عبور کنید.

این نکته را هم فراموش نکنید که مستقل از لاینی که اتومبیل‌ها در آن حضور دارند در صورت توقف کامل آن‌ها (مخصوصاً تاکسی‌ها) همواره احتمال باز شدن درب آن‌ها وجود دارد. این احتمال زمانی که فاصلهٔ عرضی خودروها کمتر از یک متر است افزایش زیادی پیدا می‌کند. زیرا سرنشینان خودروها مطمئن هستند که خودرویی از این شکاف عبور نخواهد کرد و در نتیجه هنگام باز کردن درب هیچ نگاهی به پشت نمی‌اندازند!

motorcycle Safety Driving

یک نکتهٔ جالب توجه هم این است که موتورسواران بلاد فرنگ ناحیه‌ای با عرض یک درب باز در موازات خودروهای پارک شده را ناحیهٔ مرگ می‌نامند!

طبقه بندی: آموزشی، 
برچسب ها: تصادفات متداول موتورسواران و راه‌های پیشگیری – بخش هشتم، موتور وان، موتور-وان، موتورسیکلت، وبلاگ موتور،
نویسنده شاهین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بهترین موتورسیکلت موجود در ایران با توجه به کیفیت و قیمت کدام است؟نظر سنجی ۲
صفحات جانبی
جستجوگردر این وبلاگ
در كل اینترنت
پشتیبانی آنلاین
آمار بازدید
دیکشنری آنلاین

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ