تبلیغات
" Motor-One " - تصادفات متداول موتورسواران و راه‌های پیشگیری – بخش هفتم
" Motor-One "
قیمت و مشخصات انواع موتورسیکلت
►●◄ درود بر شمـا بازدید کننده گرامـی ●●● به مـوتـور - وان خـوش آمدید ►●◄

☠ هرگونه استفاده از مطالب وبلاگ فقط با ذکر نام و ادرس وبلاگ مجاز میباشد ☠


MOTORCYCLE+ACCIDENT

برای دیدن گزارش به " ادامه مطلب " مراجعه کنید


اگر اولین بار است که با این مجموعه آشنا شده‌اید اکیداً توصیه می‌شود مطالعه آن را از بخش اول آغاز کنید.


در این قسمت به بررسی هفتمین مورد از حوادث متداول می‌پردازیم.

  1. زیر گرفته شدن توسط خودرو

پس از تمرین و ممارست بسیار بالاخره توانستید تسلط کافی بر شیوهٔ درست ترمز گرفتن به دست بیاورید. در یکی از روزهای زیبای بهاری با سرعت زیادی که ارتباطی با ثبت رکورد ندارد در حال رانندگی هستید که ناگهان می‌بینید یک تریلر هجده چرخ در حال گردش به سمت راست بوده و با مهارت کسب شده، موتورسیکلت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن متوقف می‌کنید. درحالی که از واکنش خوب خود به وجد آمده‌اید از پشت صدای بوق ممتد و جیغ لاستیک می‌شنوید و بوم.

crash motorcycle from rear
یکی از نکات جالب این است که کوبیدن موتورسیکلت از پشت به اتومبیل جلویی به لطف ترمزهای بهتر و قدرت مانور بیشتر چندان امر شایعی نیست اما عکس آن نسبتاً متداول است. تصادف از نوع کوبیدن خودروی عقبی به پشت خودروی جلویی شایع‌ترین نوع تصادف است که عوامل آن عدم رعایت فاصله ایمنی، عدم تسلط بر ترمز و عدم دقت به جلو است. چنین تصادفاتی معمولاً تنها خسارت مالی به دنبال دارند ولی زمانی که که همین تصادفات برای موتورسواران اتفاق می‌افتند معادلات به کلی دگرگون می‌شوند و چنین تصادفاتی خصوصاً در صورت گیر افتادن موتورسوار بین دو خودرو می‌توانند به راحتی جان موتورسواران را بگیرند.

crash motorcycle from rear 01
راه پیشگیری: هنگام ایستادن پشت چراغ قرمز، خط عابر پیاده یا قفل‌های ترافیکی به آرامی از کنار خودروهایی که ایستاده‌اند عبور کرده ودر جلوی اتومبیل‌ها متوقف شوید و از آن‌ها به عنوان سپر برای حادثهٔ احتمالی استفاده کنید. (راستی اگر دلتان برای یک تصادف حسابی تنگ شده می‌توانید پشت چراغ نایستاده و در حین عبور از چهارراه، روی مهارت هموطنانتان در رانندگی با جانتان سرمایه گذاری کنید!). اگر مسیر بسته است و نمی‌توانید از کنار خودروها عبور کنید بهتر است در حاشیه خیابان متوقف شوید. همچنین در هنگام ایستادن چند بار ترمز را رها کنید و مجدداً بگیرید تا چراغ ترمز موتورسیکلت، نظر رانندهٔ پشتی را جلب کند. سرعت خود را به آرامی کاهش داده و دستتان روی گاز و توجهتان به آینه باشد تا در صورت نیاز با استفاده از گاز دادن از مهلکه بگریزید.

crash motorcycle from rear 02
هرگز از چراغ قرمز عبور نکنید و همواره هنگام عوض کردن لاین خود به آینه‌هایتان توجه کنید. هرگز راه هیچ خودرویی را به نحوی سد نکید که جانتان در گرو مهارت رانندهٔ آن در ترمز گرفتن باشد به خصوص اگر آن خودرو از دستهٔ خودروهای سنگین باشد. در اینجا نیاز به اشاره است که حتی در صورت سبز بودن چراغ راهنمایی هم نباید بی محابا به درون چهارراه بروید و باید مراقب رانندگانی که با سرعت زیاد در حال عبور از چراغ قرمز هستند باشید. همیشه یادتان باشد که شما موتورسوار هستید و احتمال آسیب دیدنتان در تصادفات بالا است. بنابراین باید برای واکنش به اشتباهات دیگران آماده باشید.

Accident003
همواره نیم نگاهی به آینهٔ خود داشته باشید. در صورتی که خودروی پشت سری شما علاقه شدیدی به رانندگی با فاصلهٔ کمی نسبت به شما دارد، یا فردی بسیار کم تجربه است و یا کوچک‌ترین ارزشی برای جان شما قائل نیست. مستقل از اینکه دلیل وی برای این کارش چیست شما دوست ندارید این وضعیت بدین شکل ادامه یابد. موتور خود را به کنار جاده برده و سرعت خود را کاهش دهید تا وی عبور کند و سپس مسیر خود را ادامه دهید.

طبقه بندی: آموزشی، 
برچسب ها: تصادفات متداول موتورسواران و راه‌های پیشگیری – بخش پنجم، اموزش موتور سواری، اصول موتورسواری، روش مناسب ترمز گرفتن، اموزش موتورسیکلت، موتور وان، موتور - وان،
نویسنده شاهین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بهترین موتورسیکلت موجود در ایران با توجه به کیفیت و قیمت کدام است؟نظر سنجی ۲
صفحات جانبی
جستجوگردر این وبلاگ
در كل اینترنت
پشتیبانی آنلاین
آمار بازدید
دیکشنری آنلاین

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ